HAKKIMIZDA

1998 yılında 7 Ortak tarafından kurulan Uyum, yerel gıda perakendecilik alanında ilk mağazasını 1998 yılının Haziran ayında Başakşehir 1.Etap’ta açmıştır. Öncelikli bölge olarak İstanbul Avrupa yakası merkez alınarak bu bölgede çalışmalara devam edilmiştir. Sevkiyat kolaylığı yanında yakalanan maliyet avantajı sonucunda 2001 yılına kadar dört yeni mağaza daha faaliyete geçirilmiştir. 2001 yılı Uyum için önemli bir yıldır. Ekonomik krize rağmen Şirket  % 100 büyüme gerçekleştirerek mağaza sayısını 10’a yükseltmiştir. Onuncu mağaza ile birlikte, merkezi depo uygulamasına geçilerek, mağazalarda üretim merkezleri kurulmuştur. 2009 yılında Uyum Genel Müdürlüğü’nün, Uyum  Çarşı olarak adlandırılan merkeze taşınmasından sonra, Et Entegre ve Unlu Mamuller Üretim Tesisleri de aynı merkezde faaliyetlerine başladı.

 

Türkiye’nin, %100 yerli sermayeli perakende markası Makro, 2012 yılında Uyum Gıda A.Ş.’yi satın aldı.  2012 yılı itibariyle Uyum bünyesinde operasyonel çalışmalar yapan ve verimlilik konusunda pek çok adım atan Makro, sonraki dönemde de Uyum’un büyümesi ve hizmet kalitesinin artması için pek çok yeni projeye imza attı. Makro ve Uyum’un birlikteliğinden doğan gücü artı değere dönüştürmek için gerçekleştirilen çalışmaların sonucu olarak Makro ve Uyum, 2016 yılında Makro Market A.Ş. çatısı altında birleşti. Uyum, İstanbul ve Tekirdağ’da toplam 60 mağaza ile hizmet vermeye devam ediyor.

 

MAKRO MARKET A.Ş.

 Makro Market, organize ve modern bir anlayışla, üretici ve müşterilerine kaliteli hizmet vermek için 1991 yılında, Songör ailesi tarafından kuruldu. Zaman içinde, gelişime açık, yenilikçi yaklaşımının yanı sıra nitelikli insan gücü, yeni teknolojileri takip eden yapısı, yönetim stratejileri ve planlı hedefleri ile büyüdü. Ulusal bir perakende markası olarak 25 yılı geride bırakan Makro Market, en sağlıklı ürünleri en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak ve en iyisini yapma felsefesinden taviz vermeden büyümeye devam ediyor.

 Merkezi Ankara’da bulunan Makro, bir aile şirketi olup 6 ortaklı bir yapıdan oluşuyor. Türkiye’nin %100 yerli sermayeli en büyük gıda perakende markası olarak, bugün 7 ayrı Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 15 ilde, 248 mağazaya sahip olan Makro Market, 210873 metrekare müşteri alanı ve 6500 personeliyle, yılda 100 milyonun üzerinde müşterisine hizmet veriyor.

 Makro Market’in Kurucusu Şeref Songör, Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nu kurarak ülkemiz perakendeciliğinin güçlü ve etkin bir şekilde yapılanması çalışmalarında bulundu. Böylece sektörde toplam kalitenin gelişmesine de katkı sağladı. Organize perakendenin gelişmesi, kayıtlı ve kurallı olması için öncü projelere imza atan Makro Market, bu çalışmalarını sürdürüyor.

 Pek çok kategoride özel markalı ürünleri bulunan Makro Market, müşterilerine kalite ve uygun fiyatı bir arada sunuyor. Makro, Uyum, Pasterya, Köytür Tarım, Köytür Süt ve Ürünleri, Bende, Bendella, Uyumurta, Benim Kasap, Prican, Ödül, Nazar, Pripak ve Prisoft markalarıyla Makro müşterilerine hizmet veren Makro Market, ürün gamına yenilerini eklemeye devam ediyor.

2016 yılı itibariyle, www.marketsepeti.com.tr  ile e-ticaret kanalından da müşterilerine hizmet vermeye başlayan Makro Market, Ebay Türkiye yönetiminde yer alan GittiGidiyor’un süpermarket kanalı ile de tüm Türkiye’ye ürün gönderimi yapıyor.

 

Kuruluş yılı: 1991
Genel Müdürlük: Ankara
Bölge Müdürlükleri: Ankara, İstanbul, Konya, Samsun, Kayseri, Antalya, Mersin
Mağazası bulunan iller: Ankara, Amasya, Antalya, Bolu, İstanbul, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Karaman, Malatya, Mersin, Samsun, Yozgat, Ordu, Tekirdağ
Ürün Grupları: Gıda, Gıda-Dışı ve Hızlı Servis Gıda